26 rugpjūčio 2012

Poema nostalgijai



Ar ateis kada naktis gražioji,
Ašaromis debesų. Pėdom vėjo, o, tylioji
Gelmėmis miškų
Liūdnu šypsniu ryto rūko ir
Gaivia vėsa rasos
Ar ateis naktis tamsioji,
Dovanos mažel šviesos?
Ar sutiksiu tą aš sielą
Skaisčią šviesią narsią drąsią
Vienutėlę iš visų
Tas trapumo kupinasai maloniausias
Jausmas iš visų. Tu matai,
Aš šitiek laukiau
Lupų raudonumu ir odos gaiva
Tylomis žingsneliais sėlinau
Ir vis buvo ne gana.
Mano siela vienišoji, skaisčiai mėlynų akių
Lai sulaukia mūsų žvaigždės ten,
Tarp lietaus debesų
Ten, kur pabaiga pasaulio ir visatos jau pradžia,
Tik ateiki, mano mielas
Būk man amžinai šviesa.

25 rugpjūčio 2012

"Pokalbiai su Sigitu Parulskiu"

"Kūryba yra naudojimasis galimybėmis pratęsti tikrovę, papildyti ją ar dešifruoti tai, kas greta, bet sunkiai įžvelgiama."

"Kūryba visada susijusi su harmonija. Net jeigu aprašomi išoriškai nelabai gražūs, nelabai harmoningi dalykai, tai yra chaoso sutramdymas. Nes rašydama sieki struktūros, organizuoji kalbą. Ir tas organizavimas tarsi organizuoja tave patį, rašydamas tekstą pajunti, kad turi nuo ko atsispirti, kad yra daiktas, kurį sukūrei, ir jis tiktai tavo. Žodžiu, ne vien tik parašai kūrinį kitiems skaityti, bet šiek tiek ir save sukuri, tarsi iš to chaoso ištrauki truputį savęs."

Of bitch a son...



7 ways to scare your roommate


Pusryčiai, turintys istoriją



14 rugpjūčio 2012

13 rugpjūčio 2012

Intelektualai irgi žmonės

Kartais, bendraujant su tam tikrais žmonėmis, atrodo, kad turėti tradicinę vertybių sistemą yra blogai. Gėdinga, nuodėminga. O gal paprasčiausiai senamadiška?
Ko gero daugelis sutinka su teiginiu, kad šiais laikais pasaulis keičiasi ne dienų, o valandų tikslumu - greičiau, negu spėjame apsižvalgyti. Tuo pačiu keičiasi ne tik aplinka, kurioje mes gyvename, egzistuojame, arba tiesiog kurį laiką esame - keičiamės ir mes patys, priklausomai nuo tos aplinkos. Jos poveikis, deja, yra kur kas stipresnis už visagaliu save įpratusio laikyti žmogaus valią. Nuvertėja visos vertybės ir gyvenimiškos tiesos. Visi garbingi principai pavirsta patogiais kompromisais. Ir kai tik pokalbis pasisuka būtent ta linkme, visi mes gražiai linkčiojame ir aikčiojame, dejuodami, kaip gi tai yra blogai, koks gi pasaulis baisus ir kokie gi mes silpni.
O iš tikrųjų, daugelis mūsų didžiuojasi, ko gero, visiškais ne tais dalykais, kuriais turėtų būti didžiuojamasi. Priešingai - tuo, kas iš tikrųjų yra problema, ir net ne vieno žmogaus - visuomenės, gal net globali - jau tapusi socialia. Ramiai reaguojame į tuos dalykus, kurie iš tikrųjų neturėtų būti priimtini. Ramiai darome tai, kas žeidžia ne tik mus pačius, musų organizmus, sveikatą, temdo protą bei paverčia mus tais, kuo, patikėkite, nenorime tapti,- bet ir aplinkinius. Tuos, kas yra šalia. Tuos, kam rūpime, kas negali abejingai stebėti, kaip šlaistomės padugnėmis ir vis labiau smengame gilyn. Žeidžia tuos, kas neturi su mumis nieko bendra. Būtent - ir juo toliau, tuo labiau. Amoralumas žeidžia, jeigu pats esi normalus žmogus. Ar bent jau tam tikra prasme normalus. Akceptuojamas amoralumas. Taip neturėtų būti. Bet, vis dėlto, yra.
Apart to, kad jautiesi nereikšminga visuomenės atmata, nors iš tikrųjų turėtų būti visiškai atvirkščiai - skaudžiausia yra tai, jog tie smengantys žemyn, kaip dabar mūsų kraštuose madinga vadinti  - "laisvieji menininkai", arba Amerikoje - populiariukai - nesuvokia, kad jų kelionė po padugnes yra pavojinga. Ir net neverta sakyti "susitiksime po dešimties metų", nes - tokiais gyvenimo tempais tos dienos galima paprasčiausiai nesulaukti.
Tuomet tam tikra visuomenės dalis, daiginanti pačius tauriausius tikslus bei laikanti visą mokslo, technikos bei visokį kitokį prasiveržimą ant savo gležnų pečių, kurių gretos vis retėja, taip ir lieka main stream'u, neįdomia mase, pernelyg senamadiškais, konservatyviais, teisingais, apsiskaičiusiais individais.
Ir mūsų jau visai suabsurdiškėjusiame pasaulyje tenka gailiai tarti štai kokius žodžius - ką gi, intelektualai irgi žmonės.
Amen.

05 rugpjūčio 2012

"Pokalbiai su Sigitu Parulskiu"

"Aš nuoširdus žmogus, cinizmas, ironija, piktžodžiavimas - šūdas visa tai, tik kaukės, po kuriomis slepiu savo siaubingą jautrumą ir pykinantį nuoširdumą." 

"Kiek prisimenu rašytojų, su kuriais bendravau, jie visi - labai jautrūs žmonės, sunkiai pakeliantys, taip sakant, tikrovės spaudimą. Nuolatinės abejonės dėl savo pašaukimo - kas tu esi? Poetas - ką tai reiškia, kažkokius žodžius dėlioji - atrodo taip nerimta, infantilu. Kaip sakė Sapfo, žodžiai - tik vėjas. Tu sėdi ir gamini vėją. Empedoklis norėjo pasidaryti maišą vėjams gaudyti. Skamba poetiškai, betgi tai šūdžiaus darbas. Ir negali pasiteisinti - aš jautrus, todėl turiu teisę gerti. Bet tai dažnai buvo susiję su pažeidžiama psichika, pažeidžiama socialine laikysena. Visi mes dirbom kokiose nors redakcijose - žurnalų, laikraščių. Ir kas per profesija? Poetas, rašytojas, pašaukimas, talentas, genialumas - kiek visokio šlamšto apie tai prikalbėta, kiek likimų pražudyta, kiek iliuzijų, tuščių vilčių. Ir vėl galiu pasikartoti - kas gali pasakyti, kurios tų iliuzijų vertingos, kokios viltys geresnės už kitas..." 

"Kartais iš tamsos geriau matosi šviesa, ypač kai ji silpna, kai jos mažai."

"Nes kas gi yra tas tavo balsas? Triukšmas, kurį sukelia skleidžiamas oras."

Šeštadienio meniu