"Kūnas <...> jis kenčia, jis nerangus, jis skleidžia blogą kvapą, jis varžo. Jį reikia maitinti, ištuštinti, prausti, rengti. Nukarpyti viską, kas iš jo išauga: plaukus, nagus, gyvaplaukius... reikia jį ginti nuo šalčio ar karščio. Reikia nešioti iš vienos vietos į kitą, ištiesti, pasodinti ar paguldyti. Kiek pinigų reikia išleisti jo priežiūrai, kiek energijos sunaudoti, kad jam nepakenktum. Aiškiai žinant, kad vieną dieną jis suges ir sustos, staiga nustos funkcionuoti."
"Skaitau, nes tingiu gyventi. Skaitymui pakanka tiek nedaug energijos, o gyvenimui reikia tiek daug. Skaitau atsukęs nugarą, kad išvengčiau žvilgsnių ir ištirpčiau tarp eilučių.
Gyvenimas knygose nėra realybė. Eilutės, paragrafai, skyriai sudaro logišką, prognozuojamą, taisyklėmis paremtą pasaulį. Visada yra pradžia ir pabaiga, o tarp jų tiesi linija:skaityti — tai eiti ta tiesia linija, nors ir punktyrine.
Tikrasis gyvenimas bet kurioje srityje vartosi įvairiomis briaunomis, teka nenusakomais viražais. Kiekvieną akimirką reikia būti budriam, niekas neperspės, kas tavęs laukia už posūkio.
Aš pasitraukiu į spausdintą pasaulį, čia veikiu pagal įgaliojimus, be jokio pavojaus. Čia nieko neišmokstu, nebent apgaudinėti, gyventi apsimetinėjant, ir mielai švaistau laiką prie geriausių puslapių."
"Kokia gyvenimo prasmė? Mirtį galima suprasti, tai galas. Lieka išsiaiškinti pradžią. "
"Esi kaltas dėl to, kas esi ir kuo nesi. Dėl to, ką darai ir ko nedarai. Dėl to, ką sakai ir ko nesakai. Esi kaltas už tai, ką darai kitiems.Ir už tai, ką daro kiti. Nes tai ta pati žmonija, aukos ir budeliai, šventieji ir niekšai, išminčiai ir idiotai, — viena. Esu nusikaltėlių, herojų, kvailių, klastingų valstiečių, baltarankių mokslininkų, surukusių senių, rėkaujančių girtuoklių ir lengvo elgesio mergelių palikuonis. Iš jų paveldėjau didžiulį dubenį melo, svajonių, nusikaltimų, meilės ir baimės, kuriuos tampau su savimi.
Taigi kaltas. Kadangi esu toks kaip kiti. Ir dar esu kaltas, nes esu."