06 gegužės 2012

Tegyvuoja skalbinių lyginimas!


Kadangi skalbinių lyginimas vienas mano mėgstamiausių išbandymų: užtrunku ties tuo kas savaitę po kelias valandas, o vėliau tenka dejuoti, kaip skauda nugarą... Vis dėlto, tas pedantiškas užsiėmimas man yra lyg tvarkos simbolis. O tvarka turi būti, todėl, pasinaršius aptikau gudrių patarimų, kaip šį procesą paversti kuo vaisingesniu (žinoma, visų pirma reikia gero lygintuvo ir lyginimo lentos, bet dabar ne apie tai). Taigi:

  • Patogiausia pradėti drabužį lyginti nuo smulkiausių detalių: petnešėlių, apykaklės, raukinukų, nes jei jie bus lyginami vėliau, teks glamžyti visą drabužį.
  • Vyriškus marškinius lengviau lyginti tam tikra tvarka. Pirmiausia lyginama apykaklė iš išvirkščiosios pusės, tada iš kitos sukamaisiais judesiais nuo kraštų į vidų, kad neatsirastų raukšlelių. Vėliau lyginama segimo linija, rankogaliai, rankovės. Lyginti baigiama nugaros ir krūtinės srityse.
  • Suprantama, būtina paisyti ir gaminio priežiūros ženklų. Šviesius medvilninius ir lininius geriau lyginti iš gerosios pusės, tamsius - iš išvirkščiosios, kad jie neblizgėtų, o visus vilnonius - tik per skudurėlį.
  • Skalbinius greičiau išlyginsite, jei iš anksto juos surūšiuosite pagal tai, iš kokio pluošto jie pagaminti, kokia lyginimo temperatūra jiems tinkama (sintetika, vilna, medvilnė, drobė, šilkas). Surūšiuotus skalbinius pradėkite lyginti nuo tų, kuriems reikalinga žemiausia temperatūra.
  • Siuvinėtus takelius, servetėles, užvalkalus, staltieses lyginkite iš išvirkščiosios pusės, nes siuvinėtos vietos bus gražesnės, iškilesnės.
  • Jeigu lyginamus baltinius sudrėkinsite karštu vandeniu, tai jie išsilygins kur kas lengviau negu sudrėkinti šaltu vandeniu.
  • Paklodžių, užvalkalų lyginimui sugaištama daug laiko. Padarykite šitaip: lygindami įvairius baltinius, patieskite gražiai sulankstytas vieną arba dvi paklodes ir ant jų lyginkite rankšluosčius, marškinius, nosines ir kitus smulkesnius skalbinius. Taigi paklodė ir išsilygina, beliks tik palyginti pakraščius ir sulankstyti.
  • Šilkinius drabužius lyginkite sausus arba dar truputį drėgnus. Lyginkite tik iš išvirkščiosios pusės. Galima lyginti ir per sausą medvilninę skepetaitę.
  • Kad, lyginant suknelę, medžiagoje neatsispaustų siūlės ir įsiuvai, iš pradžių išlyginkite visą suknelę: vilnonę — per drėgną skepetaitę, šilkinę —iš išvirkščiosios pusės. Po to išlyginkite visus įsiuvus ir prakirptes kartu su užlaidomis siūlėms. Tai padariusios, pakiškite laidynę po užlankomis ir atsargiai išlyginkite atsispaudusius pėdsakus. Sunkiausia išlyginti storos medžiagos suknelės arba sijonuko susiuvimus. Atsargiai! Neištempkite medžiagos—lyginkite sulenkimo liniją, pačią įsiuvo vietą lengvai išlyginkite per drėgną skepetaitę.
  • Kelnių kantai ilgai laikysis net lietingu oru, jei prieš lygindami iš vidaus ir iš išorės kelnes patepsite borakso skiediniu.
  • Kad kelnių kantas būtų „amžinas”, iš pradžių jas lyginkite per skarelę, sudrėkintą acto skiediniu, po to, kai kelnės bus visiškai sausos, vėl truputį palyginkite — šįsyk per drėgną storą popierių,
  • Jeigu lygindama prideginote šviesų lininį arba medvilninį drabužį, tai nakčiai pamerkite jį į vandens ir rūgusio pieno (1 : 1) skiedinį, ir dėmė išnyks.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą