Kartais internetas, pateikdamas ne visai tai, ko prašėme savo užklausoje, pateikia neįtikėtinai gražių dalykų.
Ieškodama kūrinio, aptikau tokį rašinį šia tema, kad širdis apsalo.
Lyg ir jokios sensacijos, jokių amerikų atradimų, bet taip į temą, kiekvienas žodis taip tiesiai į dešimtuką, kad nors tu ką.
Paminklą tam žmogui, kurs jį rašęs.
Ieškodama kūrinio, aptikau tokį rašinį šia tema, kad širdis apsalo.
Lyg ir jokios sensacijos, jokių amerikų atradimų, bet taip į temą, kiekvienas žodis taip tiesiai į dešimtuką, kad nors tu ką.
Paminklą tam žmogui, kurs jį rašęs.
Mes galime pasirinkti vieną iš gyvenimo būdų. Pirmas-plaukti pasroviui. Antras-prieš srovę. Žmonės, pasirinkę pirmąjį gyvenimo būdą, dažniausiai būna pesimistai, palūžtantys, pasitaikius pirmajai kliūčiai, neturintys pakankamai valios įveikti savo problemas. Pasirinkusieji antrąjį gyvenimo būdą, turi daugiau valios. Jie nesusitaiko su savo problemomis ir trūkumais, o bando juos įveikti.
Gyvenimas panašus į laiptus. Ant kai kurių pakopų ilgai vargstame nejudėdami pirmyn. Vėliau kylame aukštyn, kol pasiekiame mūsų laukiančią kitą jau aukštesnio lygio pakopą. Niekada nereikia pasiduoti. Tarp žmonių įsivyravusi nuomonė, kad šiuo metu dar ne laikas kažką keisti savo gyvenime, tačiau kaskart, atidedant naują veiklą, šiek tiek nuo jos nutolstame. Taigi, norint pasiekti kažkokį rezultatą ar įgyvendinti svajonę, reikia pradėti veikti jau dabar. Kai svajonė tampa sena, gali būti per vėlu.
Jeigu šiuo metu norisi šokti su parašiutu, taip ir reikia padaryti, nes vėliau gali nebebūti sveikatos. Jeigu nori išmokti naują kalbą, tai reikia pradėti jau dabar, kol dar turi gerą atmintį. Daugelis vyresnio amžiaus žmonių graužia save dėl neįgyvendintų svajonių, nes turėję galimybę, ja nepasinaudojo. Taigi, turint galimybę, ją reikia išnaudoti, o ne laukti tinkamesnio momento. Reikia perlipti tave stabdantį barjerą, reikia įveikti save.
Visi žmonės turi trūkumų. Aš-ne išimtis. Kiekvieną dieną bendrauju su įvairiais žmonėmis. Vieni man yra mieli, kiti-nelabai. Sunku nuslėpti nepasitenkinimą nepatinkančiam tau žmogui, sunku nesivelti į konfliktą, kai tave provokuoja. Anksčiau dažnai negalėdavau susilaikyti nepasakiusi, ką aš manau apie kito žmogaus elgesį, charakterį, rengimosi stilių. Dabar stengiuosi būti labiau tolerantiška, turbūt todėl kitiems atrodau tokia gera ir tyli...
Rašytojo J. Apučio kūrinyje taip pat gvildenama savęs įveikimo tema. Mokytojas savo auklėtiniams sugalvojo užduotį-parašyti rašinėlį, kurio tema-“Įveikti save“. Jis išskiria du savo mėgstamiausių mokinių rašinėlius-Skruzdelytės ir Barauskiuko. Mergina rašo, kad ji savimi nepasitiki, bijo, kad joks berniukas niekada su ja nebendraus. Ji nežino, kaip įveikti savo nepasitikėjimą. Barauskiukas mąsto kitaip. Jam atrodo, kad įveikinėti save beprasmiška, iš pradžių reikia įveikti kitus. O aš manau, norint įveikti kitus, iš pradžių reikia įveikti save.
Kiekvienas šia tema turi savo nuomonę, bet, manau, kad įveikti save, savo bėdas ir trūkumus turi kiekvienas žmogus. Nesvarbu, kad tai pasirodys per daug sunku. Tik stimulas, kad pasieksi trokštamą rezultatą, pastūmės tave eiti į priekį.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą